BTC, ETH Slide Lower Pomimo zakupu Bitcoinów i ETF przez ubezpieczycieli 100 mln USD

Społeczność kryptograficzna została rozbudzona, ponieważ pomimo przesuwania się cen bitcoinów (BTC) i eteru (ETH) osiągnięto dwa główne przełomy dla obu żetonów.

W czasie pikseli (09:03 UTC) BTC handluje po 17.883 USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu dnia i 8% w ciągu tygodnia, podczas gdy ETH spada o prawie 4% do 545 USD. Jego cena spadła o 11% w ciągu tygodnia.

Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że amerykański fundusz Massachusetts Mutual Life Insurance (znany również jako MassMutual) kupił Bitcoin Evolution o wartości 100 mln USD, aby dodać go do swojego funduszu inwestycyjnego – w tym samym dniu, w którym pierwszy na świecie giełdowy fundusz eterowy (ETF) zadebiutował na rynku w Kanadzie.

Per Bloomberg, Mass Muttual posiada obecnie 0,04% udziałów w BTC, ale firma przeniosła się również do nabycia 5 mln USD mniejszościowych udziałów w NYDIG, spółce zależnej prowadzonej przez Stone Ridge, która świadczy usługi kryptograficzne dla inwestorów instytucjonalnych.

W międzyczasie, za granicą, The Ether Fund, wspierany przez ETH, zorganizowany przez firmę zarządzającą inwestycjami kryptograficznymi 3iQ, ostatecznie zadebiutował na giełdzie w Toronto, po zdobyciu około 76,5 mln USD przed debiutem.

Mimo, że Organizacja Regulacyjna Przemysłu Inwestycyjnego Kanady (IIROC) ogłosiła, że przed rozpoczęciem notowań nastąpiła chwilowa przerwa w handlu.

Jednak po około dwóch godzinach, obrót został ostatecznie wznowiony, osiągając wysoki poziom 11,48 dolarów za akcję – 345.331 akcji w pierwszym oficjalnym dniu notowań na rynku.

ETH wspierająca token znajduje się w posiadaniu spółki zależnej Gemini Exchange, Gemini Custody, zajmującej się przechowywaniem kryptograficznym. Współzałożyciel Gemini, Tyler Winklevoss, pisał na Twitterze,

„Ogromne wieści dla Eterejczyków. Na księżyc!“

W odpowiedzi na Bitcoin News, dziennikarka Laura Shin powiedziała na Twitterze, że rozwój był „wielką sprawą“, ponieważ firma „nie jest i nie była adwokatem Bitcoin’a“. Dodała, że ten ruch „wydaje się być trzeźwy, nieideologiczny“ ze strony MassMutual.

Inny obserwator powiedział, że ruch był działaniem „obudzonym“, wskazując, że mówiło się, iż MassMutual jest „firmą ubezpieczeniową, której jedynym zadaniem jest zarządzanie ryzykiem od 170 lat“, zdecydował się na tak odważne zanurzenie Bitcoinów.

Czerwonoskóry pisał tymczasem, że tego typu inwestycje są bardzo rzadkie, ale „wydaje się, że nowi duzi inwestorzy wchodzą teraz na co dzień“.

I jeszcze jeden optymistyczny pundit twierdził, że z BTC i ETH doświadczając tak wielu „przełomowych momentów“ to była tylko kwestia czasu, zanim „Amazon, Apple i / lub jakiś inny behemoth będzie zaangażować się w bitcoin“.

„Wielcy chłopcy wkładają swoje fundusze w bitcoin jako zabezpieczenie przed nazwaniem Neandertalczyków, którzy przegapili kryptoński statek. I nie zapominajmy, że wszyscy oni mają tysiącletnie dzieci lub wnuki, które ich kibicują“, powiedziała Bloombergowi Tania Modic, członek zarządzający Western Investments Capital LLC, jej rodzinne biuro inwestycyjne.

Comments are closed.